toukan
05 خرداد 1402 - 14:17

ریشه دوقطبی سازی در جامعه باید خشکانده شود

امام جمعه ماهدشت با اشاره به شرایط و مواردی که در جامعه موجب ایجاد دو قطعی می‌شوند، گفت: باید همه مسؤولان و مردم در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، دینی، اجتماعی و... دست به دست هم دهند تا ریشه دوقطبی سازی را از بین ببریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از ماهدشت، حجت‌الاسلام والمسلمین علی رادمرد، امام جمعه ماهدشت، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه «پنجم خرداد ماه» شهرماهدشت، با اشاره به مناسبت‌های پیش رو و گرامیداشت دهه کرامت، گفت: از میان ائمه علیهم‌السلام، امام رضا مظهر اسم «مَنْ سَبَقَتْ رَحْمَتُهُ غَضَبَهُ» خدای متعال است. اینکه مرحوم علامه طباطبایی می‌‎فرمودند: «همه امامان علیهم‌السلام لطف دارند، اما لطف حضرت رضا علیه‌السلام محسوس است.» و در نقلی دیگر، بیان می‌‎کردند: «همه امامان معصوم علیهم‌السلام رئوف هستند، اما رأفت حضرت امام رضا علیه‌السلام ظاهر است. انسان هنگامی که وارد حرم رضوی علیه‌السلام می‌‎شود، مشاهده می‎‌کند که از در و دیوار حرم آن امام رأفت می‎‌‌بارد»، به‌همین لحاظ است که نزد اهل معرفت، امام رضا مظهر «رحمت سابق» و «رأفت محسوس» خداست.

وی با اشاره به اینکه ایام فتح خرمشهر زمانی برای بررسی تاریخچه انقلاب و پیروزی در هشت سال دفاع مقدس است، اضافه کرد: یکی از بزرگترین معجزات خداوند متعال در عصر ما همیت فتح خرمشهر است حضرت آقا در سال ۵۹ در اولین خطبه نمازجمعه بعد شروع جنگ نکات بسیار مهم و تحلیل بسیار ارزشمند و پیش بینی بسیار دقیقی را ارائه می‌دهند می‌فرمایند: «تحلیل ما این است که اسلام و انقلاب اسلامی میدانی برای جولان میجست، این میدان به دست دشمن در مقابلش باز شد. ما کسی نبودیم که به خاک عراق یا هر خاک دیگری وارد بشویم و حمله را شروع کنیم. لذا ما حمله را شروع نکردیم اما دشمن که شروع کرد ما ضرب شصت را اول به این دشمن نزدیک و شروع‌کننده نشان دادیم.»

امام جمعه ماهدشت اضافه کرد: تحلیل سخنان رهبر انقلاب به ما می‌گوید این وقایع مانند فتح خرمشهر پیش روی ماست تا در این روزگار پر تلاطم ناامید نشویم، دلسرد نشویم، پای در رکاب امام جامعه بگذاریم و انقلاب مان را متصل به ظهور حضرت حجت (عج) کنیم. مردم عزیز مراقبت کنیم از ایمان خودمان، مراقبت کنیم از تقوای خودمان، مراقبت کنیم از ایمان و تقوای جامعه مان، مراقبت کنیم از بصیرتمان، مراقبت کنیم از آرمان‌ها و اهداف و احکام اسلام عزیز و انقلاب اسلامی ما، انقلابی که این همه دستاورد و پیشرفت را نصیب ما کرده اخیرا هم مشاهده کردید، رونمایی از موشک خرمشهر 4 (خیبر ) را، درست که قوت نظامی ما را برخ می‌کشد، اما مهم تر از آن قوت علمی و فنی و تخصصی ما را برخ می‌کشد، چرا نمی‌توانیم این علم و تخصص و فن را در جاجای موضوعاتی که مربوط به رشد تولید می‌شود، نشر دهیم.

رادمر گفت: اکنون دیگر زمان سازش نیست، سازش با تفکر واردات که قربانگاه تولید داخل ماست، آنها که ما به این قربانگاه می‌برند، صرفا منافع خود را در نظر می‌گیرند، مردم را، منافع انقلاب را ارزش نمی‌دانند، انسانیت را محترم نمی‌دانند. انتظار ما از حاکمیت برخورد ریشه ای و محکم با این زالو صفتان است، که منافع خودشان را بر منافع مردم و انقلاب ترجیح می دهند.

وی افزود: اینها همانهایی هستند که به دنبال شکاف اجتماعی می‌گردند و بر فضای دو قطبی می‌دمند، برای ماهی گرفتن از آب گل آلود، جهاد تبیین، جهادی است برای مصون سازی جامعه از افکار و اقدام مسموم اینها، خدا متعال همه ما را بر انجام این مهم یاری بفرماید.

وی در ادامه به دیدار حضرت آقا با نمایندگان مجلس اشاره کرد و ادامه داد: نکات بسیار دقیق و مهم و راهبردی در این نشست از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد، که البته امیدوارم در این سال آخر مجلس باتوجه به موضوعات مهمی هم که در پیش است مانند برنامه هفتم و بودجه بندی سال ۱۴۰۳ و قوانین مهم معطل مانده را با حساسیت به نتیجه برسانند.

رادمر اضافه کرد: نکته ای عرض کنم برخی اوقات تعلل یا عدم پرداختن به موقع نسبت به تنظیم یک قانون جامع و کامل و ورود جریان‌ها و اندیشه‌های جناحی و سیاسی فضا را به سمت دو قطبی‌ها سوق می‌دهد مانند مسائل اجتماعی مانند حجاب و عفاف، نباید گذاشت فضاهای علمی و بحث‌های علمی مخلوط با اقدامات جناحی و سیاسی شود باید مراقبت کرد، سران قوای کشور این مراقبت را لازم است که داشته باشند.

امام جمعه ماهدشت در پایان اظهار کرد: اتفاقات خوب و مبارکی در حوزه‌های مختلف شهر در حال رخ دادن است که نیازمند حمایت های عمومی مردم است ، با همدلی و همکاری و وحدت ان شاءالله همه و عموم مردم از این شهد شیرین با هم بودن بهره‌مند خواهند شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1239271